Як змінилася ціна на газ для населення і виробників тепла в квітні 2020

Новини України

“Нафтогаз” повідомив, як зміниться ціна на газ для населення і виробників тепла в квітні

Ціна на газ для населення подешевшала, фото: delo.ua

Ціна поставки НАК “Нафтогаз україни” природного газу для потреб населення і виробників тепла в квітні 2020 року складе 2,897 грн/куб. м (без ПДВ, транспортування магістральними та розподільними газопроводами та націнки газсбытов), що на 14,7% менше, ніж у березні 2020 року (3,396 грн/куб. м).

Про це інформує прес-служба компанії.

Так, порівняно з січнем-2020 квітнева ціна знизилася на 37,7%, коли вона склала 4,65 грн/куб. м (без ПДВ, транспортування та націнки газсбытов).

У НАК нагадали, з січня 2020 року оптова ціна на природний газ в рамках спеціальних зобов’язань розраховується згідно постанови Кабінету Міністрів №17 від 24 січня 2020 року. Основним індикативом є фактичні результати біржових торгів, які відбуваються з 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF).

У той же час з березня-2020 на внутрішньому ринку з’явився новий ліквідний ціновий індикатор, після проведення ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” тендеру на закупівлю газу на період поставки на березень-грудень 2020 року.

“У зв’язку з цим при розрахунку ціни газу для населення на квітень “Нафтогаз”, як і в березні, вибирав з двох можливих опцій: розрахованої за постановою КМУ та середньозваженої ціни переможців за результатами торгів на поставку газу “Оператора ГТС України”. Незважаючи на рекордне здешевлення енергоносіїв на світових ринках, найнижчими виявилися розрахунки, прив’язані до внутрішнім, а не зовнішнім індикаторами”, – зазначили в НАК.

“Зниження ціни на газ третій місяць поспіль – позитивний сигнал для людей. Рахунки за газ квітня повинні знизиться і завдяки завершенню опалювального сезону, і завдяки зменшення відпускної ціни “Нафтогазу”. В результаті, я сподіваюся, зменшиться навантаження на бюджети українських домогосподарств, які відчувають наслідки карантинних заходів”, – зазначив голова правління НАК Андрій Коболєв.

Як повідомлялося, Україна взяла на себе зобов’язання з 1 травня 2020 року повністю лібералізувати ринок поставок газу побутовим споживачам, і забезпечити умови для конкуренції в цьому сегменті.

Як раніше повідомляла “Країна”, Кабмін продовжив контракт з головою Нафтогазу” Коболевым до 2024 року.

Також ми писали, що “Нафтогаз” укладе контракт з французькою компанією для збільшення видобутку газу на Західній Україні.

Залишити відповідь