Якої шкоди завдали пожежі Чорнобильському заповіднику

Новини України

Тварини повернуться через 2-3 місяці. В Чорнобильському заповіднику розповіли, якої шкоди завдали пожежі

Гасіння лісових пожеж в Чорнобилі. Фото: ДСНС

Із-за пожеж у зоні відчуження, які тривають уже три тижні, згоріло 11,5 тисяч гектарів заповідної зони. Це – 5% території зони відчуження.

Про це на брифінгу повідомив директор Чорнобильського заповідника Олександра Галущенко, передає “Укрінформ”.

“За попередніми оцінками, постраждало близько 11,5 тис. га південно-західній частині заповідника, що становить близько 5% заповідника. З них ліси – близько 35%, перелоги – 55%, водно-болотні угіддя – 10%. Згідно з попереднім зонування, це переважно зони антропогенного навантаження та буферні зони. Великі копитні ссавці і втекли. На локальному рівні кормова база втрачена, але вони повернуться туди через деякий час. Найбільші втрати – малі ссавці, малі птахи, рептилії, амфібії”.

Із-за пожеж були втрачені або сильно пошкоджені певні рослинні групи. По фауні негативний вплив буде несуттєвим, оскільки на час проходження пожеж у більшості ссавців і птахів ще були відсутні кладки яєць, а молодняк не народився.

Найвразливіша група – птахи, які гніздяться на землі: тетерева, кулики, водоплавні – в цей час ще не приступили до масового гніздування.

Директор додав, що тварини повернуться в місця пожеж через 2-3 місяці.

Раніше “Країна” писала, що в зоні відчуження розповіли, як пожежі вплинули на радіацію.

Також ми публікували новину про те, що вчені розповіли про наслідки лісових пожеж для мешканців Чорнобильського заповідника.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь