Якою буде погода влітку 2020 року у світі за прогнозом метеорологів – карта

Новини України

Метеорологи обіцяють всій планеті аномальне літо з спекою і опадами

ВМО попередила про аномальні погодні явища улітку 2020 року. Фото: Twitter / 1lBadanyukd

Літо 2020 року буде аномально теплим. Дуже висока температура на поверхні океану в тропічних широтах.

На території Південної Америки і півострова Індостан буде дуже мало опадів, а над Австралією, Індонезією і східною частиною Індійського океану – занадто багато.

До таких висновків прийшла група експертів, склала бюлетень по глобальному сезонного клімату для Всесвітньої метеорологічної організації.

Чотири рази в рік Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) публікує інформаційний бюлетень, присвячений сезонного клімату (в Росії за аналогічні дослідження відповідає Росгідромет).

Прогнози ВМО будуються на даних, отриманих з 13 Глобальних центрів підготовки довгострокових прогнозів, розташованих по всьому світу. 25 квітня вийшов черговий документ, в якому були описані погодні тренди по всій планеті на травень, червень і липень 2020 року.


Фото: World Meteorological Organization

Експерти порівнювали результати моделювання, яке спирається на свіжі інструментальні спостереження, з нормальними тенденціями (ці тенденції являють собою криві, побудовані на основі довгострокових метеорологічних спостережень за 1993-2009 роки).

Вони прийшли до висновку, що на більшій частині планети в літній сезон температура приповерхневого шару атмосфери буде вище нормальних значень. Схожа тенденція очікується і для атмосферних опадів – у багатьох регіонах їх кількість буде надмірною.

Однак над майже всією Південною Америкою та Африкою, а також півостровом Індостан опадів, навпаки, буде менше звичайного. Індонезійський архіпелаг і Австралію при цьому навпроти чекає аномально висока кількість опадів. У тропічних широтах Світового океану в літній сезон очікується критичний зростання температури води. У сукупності ці явища вказують на можливе посилення тропічних циклонів і підвищений ризик для коралових рифів.

Орієнтовний прогноз клімату заснований на глобальних прогностичних моделях, використовуваних акредитованими центрами ВМО по всьому світу. Крім традиційно враховуються Ель-Ніньо і Ла-Ніньї, прогноз охоплює й інші кліматичні фактори (наприклад, индоокеанский диполь).

У ньому міститься інформація для фахівців в області планування в рамках системи Організації Об’єднаних Націй, урядів, фахівців з управління діями у зв’язку з лихом і осіб, відповідальних за прийняття рішень, чутливих до клімату секторах. Інформація по країнам надається національними метеорологічними і гідрологічними службами, а інформація по регіонах — регіональними форумами за орієнтовними прогнозами клімату.

У січні, лютому і березні 2020 року як Ель-Ніньо/Південне коливання (ЭНЮК), так і индоокеанский диполь перебували в нейтральній фазі. Очікується, що в травні і червні інтенсивність ЭНЮК залишиться в діапазоні, близькому до середнього.

Незважаючи на відсутність сприяє потеплінню явища Ель-Ніньо, середньосвітова приземна температура знаходиться на близькому до рекордного рівні. За даними програми “Коперник” ЕЦСПП, квітень 2020 року став найтеплішим квітнем за всю історію спостережень, незважаючи на те що в квітні 2016 року спостерігалося потужне явище Ель-Ніньо. Крім того, згідно з міжнародним комплектів даних, глобальні температури в січні, лютому і березні 2020 року також зайняли перше і друге місце в числі найвищих в історії спостережень.

Раніше “Країна” писала, що в 2020 році людство чекають голод, потоп і нашестя сарани, які прийдуть слідом за пандемією коронавіруса.

Залишити відповідь