Євросоюз ввів санкції проти чотирьох “хакерів з ГРУ”, причетних до атаки на ОЗХО

Новини Світу

bogdanwankowicz / DepositPhotos

Рада Європейського союзу затвердив санкції проти чотирьох росіян за їх причетність до кібератак на європейські об’єкти. Мова йде про Олексія Минине, Олексія Моренце, Євгенії Серебрякове та Олега Сотникове, яких Нідерланди навесні 2018 року вислали з-за підготовки атаки на Організацію по забороні хімічної зброї (ОЗХО). В Євросоюзі прийшли до висновку, що ці росіяни є співробітниками спецслужб.

Введені санкції передбачають заборону на поїздки і заморожування активів. Крім того, фізичним і юридичним особам ЄС забороняється співпрацювати з тими, хто включений в перелік.

Під санкції потрапив також Головний центр спеціальних технологій (як сформульовано в постанові Ради ЄС) Головного розвідувального управління Генштабу Збройних сил Росії (ГРУ).

Як повідомляли голландські влади, у квітні 2018 року співробітники ГРУ приїхали в країну з дипломатичними паспортами зі схожими номерами, а незабаром за допомогою спеціального обладнання для віддаленого підключення до мереж Wi-Fi намагалися перехопити в штаб-квартирі ОЗХО в Гаазі дані для входу в систему організації.

Якщо б їх спроба увінчалася успіхом, була б порушена безпеку мережі і робота з розслідування, яку вела ОЗХО. “Служба розвідки і військової безпеки Нідерландів (Militaire Inlichtingen – en Veiligheidsdienst – MIVD) перешкодила спробі кібератаки, усунувши тим самим серйозний збиток для ОЗХО”, – сказано в додатку до постанови Ради ЄС.

Восени того ж року спецслужби західних країн звинуватили цих росіян в участі у ще кількох “виїзних атаках”, пише “Нова газета”. Згідно доказів, виявлених на ноутбуці одного із затриманих хакерів, вони в 2014 році збиралися викрасти дані розслідування про катастрофу пасажирського літака MH17, а також зламати в Лозанні один з комп’ютерів WADA. “Хакерів ГРУ” також звинуватили в кібератаках і зламах АЕС, FIFA, CAS, IAAF і ще близько 30 спортивних організацій.

Крім росіян, під санкції за кібератаки потрапили два китайських громадянина, а також китайська компанія Tianjin Huaying Haitai Science and Technology Development Co. Ltd і північнокорейська Chosun Expo, передає “Інтерфакс”. Вони, за даними ЄС, причетні до розповсюдження вірусу-здирника WannaCry, а також до шпигунської операції Cloud Hopper, спрямованої проти провайдерів хмарних ІТ-сервісів.

Залишити відповідь