Юлія Тимошенко офіційно стала доларовим мільйонером, отримавши компенсацію в $5,5 млн за політичні переслідування

Новини Світу

RadaTVchannel / YouTube

Український політик, лідер партії та парламентської фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко стала доларовим мільйонером, отримавши компенсацію збитків за політичні гоніння.

Як випливає з декларації Тимошенко, яка з’явилася на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, 24 квітня вона отримала дохід у розмірі понад 148 мільйонів гривень – це близько п’яти з половиною мільйонів доларів.

Видом доходу вказана “компенсація шкоди, заподіяної політичними репресіями 2011-2014 років”. Сума була отримана у США на стадії досудового врегулювання. Джерелом коштів вказана компанія Reid, Collins, Tsai LPP, зареєстрована в штаті Техас.

У 2011 році, за часів президентства Віктора Януковича, Юлію Тимошенко визнали винною в перевищенні службових повноважень при укладанні газових угод з Росією в 2009 році, засудили до 7 років позбавлення волі та виплати “Нафтогазу” 1,5 мільярда гривень. Вийти з ув’язнення політик змогла лише в лютому 2014 року, після подій Евромайдана і втечі Януковича.

Незабаром слідчі і судді по “газовій справі” Тимошенко самі стали фігурантами кримінальних справ, пов’язаних з фальсифікаціями.

Європейський суд з прав людини ще у квітні 2013 року визнав “газову справу” проти колишнього прем’єр-міністра України політично мотивованим, а арешт незаконним. Таким чином, Тимошенко отримала законне право на компенсацію.

Залишити відповідь