Юрій Гримчак – Справа про хабарі НАБУ направило до суду

Новини України

“Хабарну справа” соратника Юрія Луценка Гримчака направили до суду

Справа про хабар Юрія Гримчака пішло в суд, фото: Радіо Свобода

Сьогодні, 22 травня, НАБУ офіційно повідомила про завершення досудового розслідування та направила до суду обвинувальний акт у справі про вимагання хабара Юрієм Гримчаком, колишнім заступником міністра тимчасово окупованих територій і найближчим соратником екс-генпрокурора Юрія Луценка.

У НАБУ оприлюднили феєричні кадри оперативної відеозйомки, проведеної в рамках негласних оперативно-розшукових дій, на яких зафіксовані переговори Юрія Гримчака з посередниками про умови передачі хабара. Хабар там називають евфемізмом “наша комісія” і проскакують такі фрази, як “будемо понемного на бензин годуватися”.

Є на відео і дзвінок колишньої заступниці генпрокурора – Анжелі Стрижевської, з якою Гримчак збирався вирішити питання щодо впливу на суддів Верховного суду для прийняття потрібного рішення.

Оперативне відео НАБУ по Юрію Гримчаку

Відео: НАБУ/Youtube

Під час телефонної розмови з Стрижевської Гримчак уточнює – на якому поверсі вона сидить на Різницькій і автоматично називає поверх, який обіймав Юрій Луценко в ГПУ. Однак Стрижевська відповідає, що її можна знайти на 11 поверсі будівлі ГПУ. Гримчака оперативники вели настільки щільно, що навіть зафіксували його візит в ГПУ на відео.

Поки Гримчак ходив “уламувати” Стрижевську, його помічник влаштував прочухана “клієнту”, який з’явився на зустріч (причому неподалік від Різницькій – Ред.) без грошей.

У цій розмові помічник Гримчака заявив потерпілому від вимагання що “Миколайович” (Гримчак – Ред.) перевірить, він зараз все вирішує у Анжели (заступник генпрокурора і колишня суддя відповідала за зв’язки з судами – Стрижевська – Ред.) і як вийшло, що той не взяв на зустріч гроші (480 000 доларів – Ред.). Раптом через 15 хвилин потрібно буде їхати з грошима до суддів (Верховного суду – Ред.).

На що “клієнт” відповідав, що через 15 хвилин гроші будуть. Незважаючи на докази факту обговорення і отримання першого траншу хабара, сам Гримчак та його захист, як і раніше заявляють, що це підстава.

А нещодавно і зовсім намагалися ввести громадськість в оману і розтрубили в ЗМІ, що НАБУ закрило справу проти Гримчака. Правда, тоді малося на увазі зовсім інше кримінальне провадження, де підозра Гримчаку навіть не пред’являли (мова про декларування недостовірної інформації – Ред.).

Нагадаємо, 14 серпня 2019 року детективи НАБУ спільно з ГПУ і СБУ затримали Юрія Гримчака та його помічника нібито під час отримання частини хабара в розмірі 480 000 доларів. Луценко відразу ж відхрестився від свого протеже і заявив, що йому “соромно за нього”. За даними НАБУ, в цілому Гримчак і З вимагали від представника юрособи 1,1 млн доларів за вплив на прийняття рішень суддями Верховного суду.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь