З-за суперціклона “Ампан” в Індії та Бангладеш мільйони жителів евакуюють

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

В Бенгальській затоці на густонаселені райони Індії та Бангладеш і насувається суперциклонный шторм або, як його називають індійські метеорологи, суперциклон “Ампан”. Напередодні швидкість вітру поблизу центру становила 230-240 км/год, 19 травня вона трохи знизилася – до 225-235 км/год, пориви досягають 255 км/ч. За прогнозами, він вийде на сушу у другій половині дня 20 травня. Це відбудеться на ділянці узбережжя між містом Діга індійського штату Західна Бенгалія і островом Хатія в Бангладеш. Швидкість вітру при цьому зменшиться до 155-165 км/год, пориви – до 185 км/год, інформує Департамент метеорології Індії (IMD).

“Ампан” представляє серйозну загрозу для населених пунктів на північному узбережжі Бенгальської затоки. Індія і Бангладеш приступили до евакуації понад 2 млн осіб, чиї будинки знаходяться у потенційно небезпечних районах. Місцеві метеорологічні служби попереджають, що цей циклон може стати самим потужним для регіону з 2007 року, коли циклон “Сидр” забрав життя понад 3 тис. чоловік, повідомляє “Інтерфакс” з посиланням на індійські ЗМІ.

Ситуація в обох країнах ускладнюється обмежують пересування населення заходами, введеними раніше владою в рамках боротьби проти COVID-19. Евакуйованих жителів розміщують у притулках, проте із-за ситуації з поширенням коронавіруса нового типу їх просять надягати медичні маски, а також рукавички.

В індійському штаті Одиша вже почалися сильні дощі, в Західній Бенгалії зливи очікуються, починаючи з другої половини 19 травня. З-за сильного вітру влада попереджає населення про загрозу серйозної шкоди будівлям (повному руйнуванні солом’яних будинків), падіння дерев і проблеми з електропостачанням, порушення автомобільного та залізничного сполучення, знищення врожаю сільськогосподарських землях. До теперішнього часу вже евакуйовано 50 тисяч жителів, передає телеканал NDTV.

У Бангладеш приготовлено 12078 укриттів, які можуть вмістити понад 5 млн осіб. Очікується, що евакуація населення почнеться вдень у вівторок. Влада вживає заходів для дотримання правил перебування людей в приміщеннях під час епідемії коронавирусной інфекції, повідомляє портал bdnews24.com.

Індія:

Бангладеш:

Залишити відповідь