Записи розмови Порошенка з Байденом передані в Офіс Генпрокурора – Деркач

Новини України

Деркач передав плівки Порошенко в Офіс Генпрокурора для розслідування держзради екс-президента

Деркач передав плівки Порошенко в Офіс Генпрокурора для розслідування держзради. Джо Байден і Петро Порошенко. Фото: Facebook

Записи розмов колишнього президента України Петра Порошенка і віце-прем’єра США Джозефа Байдена були передані в Офіс Генпрокурора для розслідування факту можливої державної зради з боку попереднього глави держави.

Про це у вівторок, 19 травня, заявив нардеп Андрій Деркач під час прес-конференції.

“Ми передали всі наявні сьогодні в нашому розпорядженні багатогодинні записи разом із заявою про держзраду, а також факти міжнародної корупції в Офіс генерального прокурора… для реєстрації кримінального провадження”, – заявив депутат.

За його словами, записи розмов робив сам Порошенко, а надали нардепу ці аудіофайли журналісти. При цьому записи були зроблені в 2015-2016 роках і в них йдеться про необхідність звільнення Віктора Шокіна з посади генпрокурора.

“Байден летить в Київ, щоб натиснути на Петра Олексійовича щодо Шокіна. В кишені у Байдена… вагомий аргумент… 1 млрд кредитних гарантій… така ціна порятунку Байдена від в’язниці”, – сказав депутат. Він вважає, що цей мільярд був витрачений на отримання військових держзамовлень підприємствами, які пов’язані з Порошенком.

Деркач додав, що другою темою записів є розвал парламентської коаліції і виборів у лютому 2016 року. “Порошенко визнає, що коаліції немає… замість того, щоб виконати вимоги Конституції і оголосити перевибори, Петро Олексійович дотримувався обіцянок, даних особисто Байдену, і блокував відставку Кабміну”, – упевнений нардеп.

“Ці розмови чітко показують… Україною керував Байден”, – зазначив депутат і додав, що на плівках також зафіксовано вплив Байдена через наглядові ради держпідприємств.

Крім того, за словами Деркача, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков блокує створення слідчої комісії по справі про можливу держзраді Порошенко. “Така комісія могла б ефективно розслідувати факти міжнародної корупції”, – сказав депутат.

 

Нагадаємо що, восени 2019 року “Країна” публікувала показання Шокіна проти Байдена.

Раніше ми писали, що в лютому ДБР відкрило справу про втручання Байдена в роботу екс-генпрокурора Шокіна.

Залишити відповідь