Зараження коронавірусом при дотику до поверхонь не зареєстровані – ВООЗ

Новини України

Випадки зараження коронавірусом через дотик до поверхонь не зареєстровані – ВООЗ

У ВООЗ не схвалюють ідею дезінфікувати приміщення. Фото: pixabay.com

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявили, що поки не відомі випадки зараження коронавірусом через дотик до поверхонь. Проте додали, що це не скасовує необхідність дезінфекції.

Про це передає Deutsche Welle з посиланням на опубліковані 16 травня гігієнічні рекомендації ВООЗ.

Висновки ВООЗ засновані на дослідженні, згідно з яким вірус може до семи днів зберігати життєздатність на зовнішній поверхні медичної маски, до чотирьох днів – на нержавіючої сталі та пластику, до двох днів – на склі. Але при цьому в організації радять ставитися до подібних досліджень з обережністю, так як вони проводяться в лабораторних умовах, а не в реальному житті.

Що стосується рекомендації все ж проводити дезінфекцію, вона виникає з інформацією про інших коронавирусах, що вченим вже досить добре відомі. Такі віруси зазвичай виживають на різних поверхнях і здатні інфікувати людини при дотику.

ВООЗ радить не розпорошувати дезінфікуючі засоби в клініках, магазинах, офісах і будинках, а також на відкритому повітрі, як це роблять у країнах Азії. Деззасоби можуть бути небезпечними для людей: хімікати начебто хлору призводять до подразнення очей і шкіри, розладів дихання і травлення.

Як писала “Країна”, Японія і Євросоюз хочуть провести розслідування і з’ясувати, як ВООЗ прогавила пандемію коронавіруса.

Також ми приводили попередження ВООЗ про можливу другу хвилю поширення коронавіруса.

Залишити відповідь