Засідання ТКГ по Донбасу, Офіс президента розповів про результати

Новини України

У Зеленського ще раз заявили про небажання включати в Конституцію особливий статус Донбасу

Засідання ТКГ по Донбасу, Офіс президента розповів про результати. Фото: Офіс президента

Офіс президента розповів про те, як пройшло засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у режимі відеоконференції після того, як Росія звинуватила Київ у тому, що не вдалося досягти домовленості щодо припинення вогню. У

У повідомленні прес-служби президента України Володимира Зеленського говориться, що Україна, Росія та ОБСЄ відзначили важливість виконання домовленостей лідерів “Нормандської четвірки”, досягнутих під час саміту в Парижі.

“У гуманітарній групі продовжена робота по формуванню списків для наступного етапу взаємного звільнення утримуваних осіб та у списках зниклих без вісті. Українська сторона наполягла на взаємне звільнення утримуваних осіб у форматі “всіх на всіх”, визначеному в межах Нормандської зустрічі 9 грудня 2019″, – йдеться в повідомленні.

Також на засіданні підкреслили необхідність відкриття нових КПВВ на лінії розмежування, враховуючи насамперед на гуманітарні критерії, і вказали, що КПВВ в Золотому облаштовано і готове до роботи у будь-який час.

Українська сторона підкреслила, що вибори на підконтрольних територіях Донбасу можуть відбутися лише відповідно до Конституції і законодавства України та на основі Копенгагенських критеріїв ОБСЄ, зокрема в частині стабільності установ, що гарантують демократію, верховенство права, дотримання прав людини та захист прав меншин, і виключно після отримання Україною контролю над кордоном.

Українська сторона в черговий раз відкинула можливість закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції України.

Зазначимо, що два останні пункти (передача кордону і особливий статус Донбасу) – є головними каменями спотикання між росією і “ДНР”/”ЛНР” з одного боку та Україною з іншого.

Як бачимо, за повідомленням Офісу президента, позиція Києва залишається незмінною. Якраз проти неї і виступають Москва і “республіки”, що і зумовлює глухий кут у переговорному процесі.

Нагадаємо, раніше ми писали про візит головного переговірника Кремля по Україні Дмитра Козака в Берлін, за підсумками якого Козак заявив про намічені кроки по мирному процесу на Донбасі.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь