Затримана в Іспанії співробітниця Россільгоспнагляду, якій загрожувала екстрадиція в США, повернулася в Росію

Новини Світу

ВСІ ФОТО

Співробітниця підвідомчого Россільгоспнагляду установи “Всеросійський центр карантину рослин” (ВНИИКР) Олеся Красилова, яка була затримана в лютому цього року в Іспанії, звільнена і повернулася в Росію, повідомляє Россільгоспнагляд. Раніше говорилося, що чиновниці, яка раніше працювала в американському посольстві, загрожує видача в США.

“Прийняття рішення про звільнення Красиловой передувала активна юридична підтримка, що надається їй найнятим Россільгоспнаглядом адвокатом Олегом Губарєвим”, – йдеться в повідомленні. Відомство подякувало посольство РФ в Іспанії, почесне консульство РФ на Канарських островах, а також МЗС Росії за допомогу в поверненні Красиловой на батьківщину.

Росіянка була затримана 14 лютого в аеропорту Тенеріфе-Південний на Канарських островах під час короткостроковій службового відрядження у складі офіційної делегації. Вона містилася в одному з пенітенціарних установ Тенеріфе. Повідомлялося також про плани щодо екстрадиції Красиловой в США. У зв’язку з цим МЗС РФ направила ноту міністерству закордонних справ Іспанії з вимогою відмовити у видачі росіянки, передає “Інтерфакс”.

США збиралися залучити росіянку до суду за “злочинну змову з іншими особами з метою крадіжки інформації з бази даних і [надання] впливу на законні функції уряду США щодо прийому біженців у США”. Красиловой загрожував п’ятирічний термін тюремного ув’язнення, повідомляв ТАСС. А за даними Першого каналу, мова могла йти і про довічне ув’язнення.

Олеся Красилова перебувала у складі російської делегації в якості перекладача. До того як влаштуватися в одну з установ Россільгоспнагляду, вона працювала в американському посольстві: знімала відбитки пальців, які потрібні для оформлення віз. Ці відомості вона і могла передавати третім особам.

Залишити відповідь