Затримані в Мінську “найманці ПВК” кажуть, що слідували транзитом через Білорусь

Новини України

Затримані під Мінськом “найманці ПВК” кажуть, що збиралися летіти до Венесуели, Сирію і на Кубу

За словами представника СК РБ, затримані дають різні свідчення про країні прямування. Фото: РБК

Слідчий комітет Білорусі має докази того, що затримані під Мінськом не збиралися летіти в Стамбул.

Про це заявив представник відомства Олександр Агафонов у коментарі журналістам телеканалу ОНТ.

“Як з’ясувало слідство, летіти туди (в Стамбул – Ред.) вони не мали наміру”, – заявив Дудка.

За його словами, всі затримані в Білорусі були допитані за участю адвокатів. Показання їх, на думку Слідчого комітету були “непослідовні, а цілі перебування в Білорусі суперечливі”.

Так, допитані стверджували, що “11 чоловік мав намір летіти до Венесуели, 15 слідувало в Турецьку Республіку, два – на Кубу, один – у Сирію, один – не знав куди летить, ще троє відмовилися від свідчень”.

“Видається сумнівним, що одним рейсом на літаку можна здійснити переліт до країн різних континентів. Це теж саме, що на одному поїзді їхати відразу в Москву, Санкт-Петербург, Сочі і Магадан”, – додав Агафонов (зазначимо, що з Стамбула вони далі дійсно могли полетіти в різні країни, використовуючи столицю Туреччини для пересадки).

В цілому заяви затриманих про те, що вони слідували транзитом через Мінськ білоруські силовики вважають “легендою прикриття”.

Відео: YouTube/ Телеканал ОНТ

Нагадаємо, 29 липня, під Мінськом правоохоронці затримали 33 військових. Було заявлено, що вони з російської ПВК “Вагнер”. Також білоруські силовики заявили, що вони готували масові заворушення і нібито пов’язані з чоловіком Світлани Тихановской – головної конкурентки чинного глави республіки Олександра Лукашенка на президентських виборах.

У той же час російська сторона заперечує всі звинувачення. Російські дипломати заявляють, що це працівники охоронної компанії, які слідували транзитом через Мінськ до Стамбула, а звідти далі в третю країну для охорони об’єктів. І не планували ніяких акцій в Білорусії.

МЗС Білорусі заявив, що у деяких військових є українське громадянство. Також стало відомо, що багато хто із затриманих росіян воювали на Донбасі. Після цього СБУ заявила, що буде вимагати у Мінська екстрадиції затриманих, причому не тільки колишніх або нинішніх громадян України.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь