Зеленський має намір підписати меморандум з Орбаном, щоб примирити Україну і Угорщину

Новини України

Зеленський хоче підписати меморандум з Орбаном, щоб помиритися з Угорщиною

Зеленський розкрив план примирення України з Угорщиною. Фото: Країна

Президент Володимир Зеленський хоче вирішити конфлікт між Україною та Угорщиною, який стався на грунті закону про освіту. Для цього українська сторона збирається підписати меморандум з угорським прем’єр-міністром Віктором Орбаном. Про це Зеленський розповів під час прес-конференції.
 
“Кожна людина повинна знати мову. Для багатьох українців нерідний, наприклад, у Береговому, але вони повинні знати українську мову. З Угорщиною у нас багато років немає відносин і вони блокують членства і в ЄС, і в НАТО, саме через питання історичної спадщини і питання мови “, – сказав Зеленський.
 
За словами глави держави, Орбан протягом року шукає можливість з ним зустрітися.
 
“Я сказав, що готовий до цієї фундаментальної зустрічі, на якій я хотів би, щоб ми підписали меморандум всього: і ситуації безпеки, поваги, меморандум поваги до історії. У нас непрості поки відносини з Угорщиною, але я думаю ми це питання найближчим часом вирішимо “, – додав президент.
 
Раніше “Країна” писала про те, що в МЗС України назвали назвав умови зустрічі Зеленського та Орбана.

Також ми повідомляли, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що угорським школярам Закарпаття не потрібно підвищувати кількість предметів українською.

Залишити відповідь