Зеленський не буде ветувати закон про податковий терор

Новини України

Зеленський не буде ветувати закон “про податковий терор”

Зеленський не збирається ветувати скандальний закон про “податковий терор”. Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський не буде ветувати скандальний законопроект №1210, який вже охрестили “законом про податковий терор” і який набуде чинності найближчим часом.

Про це заявила заступник керівника Офісу президента Юлія Ковалів у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Прийнятий парламентом законопроект дозволить продовжити реформування державної податкової служби шляхом перетворення її в єдину юридичну особу та підвищення прозорості її діяльності. Крім того, законопроект містить ряд важливих норм, спрямованих на вдосконалення системи адміністрування податків, що передбачає імплементацію положень плану BEPS по боротьбі з розмиванням податкової бази, розширює інвестиційні стимули шляхом запровадження прискореної амортизації та інше”, – зазначила Ковалів.

Заступник голови ВП також вказала, що виклики для бізнесу, пов’язані з пандемією Covid-19, потребують відповіді і від фіскальних органів.

Нагадаємо, 14 травня повідомлялося, що президент Володимир Зеленський має намір ветувати прийнятий в січні Верховною Радою податковий закон №1210 зі своїми пропозиціями. Сам закон передбачає додаткові податки від продажу приватними особами автомобілів та нерухомості. Для продавців автомобілів ввели три податкових ставки замість існуючих до сьогоднішнього часу двох.

Для іноземних компаній, зареєстрованих в Україні, запровадили триступеневу структуру документації. У неї входить документація з трансфертного ціноутворення, глобальна документація та звіт в розрізі країн. Також представництво іноземної компанії буде реєструватися в Україні як платник податків.

У сфері IT-шників залишили 18% з прибутку, одержаного за кордоном. Підвищили ренту на залізну руду на 50% – з 8% до 11-12%. Експерти відзначають істотне розширення прав податківців.

Також нагадаємо, що з 28 квітня банки почали блокувати переклади понад 5 тисяч гривень. Ми писали про шість важливих моментів нового закону про фінансовий моніторинг.

Залишити відповідь