Зеленський розкритикував ідею про 5 відсотків бар’єру на місцевих виборах

Новини України

“Хітросделанние”. Зеленський жорстко розкритикував ідею своєї ж партії про 5%-го бар’єра на місцевих виборах

Зеленський проти введення 5%-ного бар’єру на місцевих виборах. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський прокоментував ініціативу про встановлення п’ятивідсоткового загальнонаціонального бар’єру на місцевих виборах. Що значно ускладнить невеликим партіям доступ до місцевих рад.

Свій коментар глава держави дав під час відеозвернення, записаного 6 травня.

“Кілька слів про політику, але теж, так сказати, в контексті медицини. Справа в тому, що у окремих політичних партій активізувався вірус, який сидить у них останні 28 років. Цей вірус називається “хитросделанность”.

Розуміючи свої мізерні шанси на місцевих виборах, деякі партії намагаються змінити законодавство і встановити надумані бар’єри для регіональних партій. Таким чином старі політики хочуть незважаючи на політичну волю жителів області “пролізти” у місцеві органи влади. Фактично – позбавити невеликі партії і безпартійних громадян можливості змінити свій регіон на краще.

Я цього не допущу. Право бути обраним – це конституційне право кожного громадянина України, і Президент є гарантом дотримання цього права.

Тому ніяких “двох третин”, “п’яти відсотків” або інших “схем” не буде.

Це позиція моя і партії “Слуга народу”. А старим політикам можу сказати тільки одне. Якщо в якому-небудь регіоні нашої країни у вас немає підтримки, то потрібно міняти свої вчинки, а не виборче законодавство”.

Правда, незрозуміло, чому Зе звинуватив якісь інші партії, коли ідею про 5% придумав його ж соратник. Як писала “Країна”, раніше про ініціативою ввести бар’єр у 5% розповідав голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко.

Відео: YouTube/ 112 Україна

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь