Зеленський запропонував СБУ зайнятися захистом морально-етичних цінностей суспільства

Новини України

Зеленський запропонував залучити СБУ до захисту духовності і моралі українців – законопроект

Зеленський ще в березні вніс у Раду законопроект про вдосконалення роботи СБУ. Фото: facebook.com

Морально-етичні цінності суспільства повинні стати одним з об’єктів національної безпеки України. Про це йдеться в законопроекті №3196 “Про внесення змін до Закону “Про службу безпеки України”, який президент Володимир Зеленський подав на розгляд у Верховну Раду ще в березні. Про це пишуть “Українські новини”.

Таким чином функції по захисту морально-етичних цінностей побічно покладається на Службу безпеки України. В перехідних положеннях цього закону пропонується внести зміни також до закону “Про національну безпеку України”.

Зокрема, пропонується ввести поняття “Об’єкти національної безпеки України”. У число цих об’єктів входить людина і громадянин, суспільство, держава.

У визначенні об’єктів, що належать до суспільства, вказані його духовні, морально-етичні, культурні, історичні, інтелектуальні та матеріальні цінності, інформаційне і навколишнє середовище, природні ресурси.

Також в перелік національних інтересів внесено розвиток духовності та моральних основ

У пропонованій редакції безпосередньо закону про СБУ поняття “об’єкти нацбезпеки” не згадується й немає прямих обов’язків СБУ наглядати за сферою моральних цінностей.

Але, оскільки СБУ, згідно з цим законом, має попереджувати і припиняти злочини проти основ національної безпеки, то виходить, що сфера морально-етичних цінностей, нехай і непрямо, але потрапляє в сферу компетенції СБУ.

У чинній редакції закону про нацбезпеки слово “мораль” і похідні від нього не зустрічається.

Раніше “Країна” писала про те, що в Офісі президента заявили, що гумор – це головна зброя Зеленського в міжнародній дипломатії.

Також ми повідомляли, що в Офісі президента повідомили, як Зеленський вітається на карантині.

Залишити відповідь