Жан Беленюк пояснив, чому використовує російську мову, а не українську

Новини України

“Мені комфортніше говорити російською”. Нардеп-борець Беленюк пояснив, коли і навіщо переходить на українську

Жан Беленюк пояснив, чому в побуті розмовляє російською мовою. Фото: “Країна”

Депутат від “Слуги народу” і чемпіон світу з греко-римської боротьби Жан Беленюк розповів, що в побуті розмовляє російською мовою, хоча добре знає і український. За його словами, йому комфортніше говорити російською в російськомовному середовищі.

Про це пише Tribuna.

“Я живу в Україні, добре знаю українську мову, можу на ньому розмовляти. Але в своєму спілкуванні, побуті я використовую російську мову. Я не хочу нікого обманювати, будувати з себе людину, який нарочито розмовляє на публіці, в соцмережах українською, нібито заграючи з тими, кому це було б приємно. Я хочу бути максимально щирим у цьому відношенні”, – сказав нардеп.

За словами Беленюка, коли він знаходиться у формальній обстановці, де за законом потрібно використовувати державну мову, він говорить українською.

“Не знаю, як можуть спливати такі питання. Я ходив в українську школу, навчався на українському, нормально спілкуюся. Але питання не в цьому. Але в особистому житті я використовую російську, от і все”, – заявив Беленюк.

При цьому, нардеп від “Слуги народу” повідомив, що завжди переходить на українську, коли хтось починає говорити на ньому.

“Але коли навколо всі говорять російською, ти все життя розмовляєш російською, то я не бачу питання, якою мовою говорити. Мені комфортніше говорити російською в російськомовному середовищі. У мене тут немає ніякої принциповості. Мені не важко перейти на українську, якщо я чую, що людина на ньому говорить. Хоча мені постійно доводиться перекладати з російської, я мислю по-російськи. Але я не бачу в цьому проблеми”, – повідомив Жан Беленюк.

На його думку, те, якою мовою говорить людина, не є маркером любові до батьківщини. А переходити на українську, щоб комусь сподобатися, за словами Беленюка, він не збирається.

“Не хочу, як якісь президенти або чиновники, тільки для того, щоб сподобається публіці, зараз це тренд, робити з себе україномовного людини, показувати це, а вдома розмовляти російською. Я такого робити не буду. Моя сфера діяльності – спорт. Я досяг певних результатів, мене за це можна поважати. А сподобатися комусь із-за постійного спілкування українською, при тому, що мені комфортніше говорити російською, я не бачу в цьому логіки”, – сказав Беленюк.

Нагадаємо, депутат Жан Беленюк ходить в Раду з гаманцем Louis Vuitton за 31 000 гривень і скаржиться на дорожнечу в їдальні.

Залишити відповідь