ЗМІ: В Ізраїлі партії Нетаньяху і Ганця підписали угоду про створення урядової коаліції

Новини Світу

 

Партії “Лікуд” прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху і “Кахоль-Лаван” спікера Кнесету (парламенту Ізраїлю) Бені Ганц підписали в понеділок угоду про створення урядової коаліції за підсумками виборів 2 березня. Про це повідомляє ізраїльський телеканал I24.

За його даними, підписи під документом поставили лідери обох партій в ході зустрічі в резиденції прем’єр-міністра в Єрусалимі в понеділок. Ця зустріч стала вже другий за день.

Підписання угоди стало можливим після того, як були улагоджені останні розбіжності, пов’язані з процесом обрання представників політичної системи в комісію по призначенню суддів. Згідно з досягнутою угодою, перші півтора року главою уряду Біньямін Нетаньяху, а потім його змінить Бені Ганц, повідомляє NEWSru Israel.

Після підписання угоди між “Лікудом” і “Кахоль-Лаван” піде прийняття серії законопроектів, що регулюють порядок роботи ротаційного уряду. Зокрема, в законі буде обумовлений процес передачі посади глави уряду від Біньяміна Нетаньяху Бені Ганцю, а також повноваження Біньяміна Нетаньяху в період перебування Ганця на посаді прем’єр-міністра.

Очікується, що до коаліції приєднається партія “Авода”, яка отримає пост міністра для Аміра Переца, і пост заступника міністра для Іцика Шмуль. Передбачається, що коаліція буде приведена до присяги не раніше другого тижня травня.

Політична криза в Ізраїлі тривав більше року. З 30 грудня 2018 року після розпуску Кнесету 19-го скликання в Ізраїлі діяло перехідний уряд. За минулий час було проведено вже треті парламентські вибори, але й вони не принесли партії “Лікуд” чинного прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху необхідної більшості в Кнесеті для формування уряду.

“Країна в жахливій ситуації. Парламент не функціонує вже рік – цілий рік без реформ, без законопроектів, без програм. В країні немає бюджету. Це руйнівно для внутрішньої політики та небезпечно для нашої зовнішньої безпеки”, – говорив ізраїльський політичний аналітик Таль Шнайдер.

Залишити відповідь