Зону відчуження японській АЕС у Фукусімі окупували тисячі диких кабанів

Новини України

У зоні відчуження японської Фукусіми розплодилися дикі кабани, які тероризують інших тварин

Фукусімський кабан. Фото: Phillip C Lyons et al./ Frontiers in Ecology and the Environment

Американські і японські вчені вчені проаналізували понад 267 тисяч знімків з фотоловушек ю.і диких хребетних тварин в околицях АЕС Фукусіма-1. Виявилося, що чисельність кабанів там настільки велика, що вони починають становити загрозу для інших видів.

Результати дослідження опубліковані в журналі Frontiers in Ecology and the Environment.

11 березня 2011 року після землетрусу і цунамі на АЕС Фукусіма-1 сталася масштабна аварія максимального (7-го) рівня небезпеки за міжнародною шкалою ядерних подій. Після цього японські влада евакуювала населення з території площею 1152 квадратних кілометрів і сформувало три зони: зону відчуження з повною забороною на відвідування і дві додаткові зони з обмеженням в’їзду та проживання.

З тих пір ці зони стали місцем проживання диких тварин, за якими спостерігають науковці.

Група дослідників на чолі з Філіпом Лайонсом з Університету Джорджії вирішила вивчити чисельність популяцій диких ссавців на території біля АЕС. Фахівці вибрали 120 ділянок уздовж стежок зі слідами тварин у кожній з трьох зон. Кожна ділянка обладнали некерованою дистанційної камерою. Ділянки відділялися один від одного буферною зоною в кілометр, щоб мінімізувати ризик повторної зйомки тварини.

Зйомка проходила в два етапи: протягом 60 днів в проміжку з травня по вересень 2016 року і ще 60 днів з жовтня 2016 року по лютий 2017 року. У вибірку включалися тварини (крім домашніх кішок і собак), що потрапили в об’єктиви не менше 80 разів. Всього в обробку потрапили понад 267 тисяч знімків дикої природи. Вони дозволили встановити наявність 13 видів хребетних.

Спіймані фотоловушками кабан, японська макака, єнотовидний собака і японський сіро

Найчисельнішою виявилася популяція кабанів. У зоні відчуження їх проживає близько 26 тисяч, в зонах з обмеженим перебуванням та проживанням – близько 20 тисяч.

Також з’ясувалося, що в зоні дії підвищених доз радіації тварин різних видів більше, ніж у населених людьми районах. Робота показала, що навіть тварини активно заселяють навіть заражені радіацією місцевості, якщо їх покидає чоловік. За минулі з моменту аварії роки негативний вплив іонізуючого випромінювання не позначилося на чисельності тварин негативно – вона тільки зросла.

У зоні відчуження кількість кабанів багаторазово перевершує чисельності популяцій всіх інших видів. За рахунок агресивної поведінки та високого репродуктивного потенціалу кабани можуть представляти для них загрозу. Так, вони вже почали витісняти японських сіро.

Раніше “Країна” публікувала відео з Іспанії, де стадо диких кабанів зістрибнув з даху фабрики.

Ми також писали, що в Польщі дикий кабан увірвався в костел під час меси і розбив статую Ісуса Христа.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь