Звідки з’явився коронавірус в Китаї – ринок в Ухані джерело зараження світу

Новини України

У ВООЗ немає доказів, що джерелом коронавіруса став ринок Уханя

Представник ВООЗ не впевнений, що спалах коронавіруса почалася на ринку Уханя. Фото: Тwitter.com/peterfoodsafety

У Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) немає надійних доказів того, що першим джерелом зараження коронавірусом нового типу став ринок в китайському Ухані.

Як повідомляє “ТАСС”, про це на прес-конференції в Женеві, яка відбулася 8 травня, заявив експерт ВООЗ з зоонозным інфекцій (тобто передається людині від тварин) та продовольчої безпеки Пітер Бен Ембарек.

“Цей ринок точно грав якусь роль як джерело спалаху, або при її поширенні. Але ми не знаємо напевно, чи був він джерелом спалаху”, – сказав фахівець.

Ембарек не виключив, що хтось із покупців або продавців міг занести інфекцію на ринок, і згодом вона поширилася серед жителів міста.

Експерт нагадав, що перші хворі в Ухані мали важку форму перебігу Covid-19. Однак згодом стало ясно, що хвороба може протікати також у легкій формі.

“Це могло б пояснити, яким чином деякі люди, які не мали зв’язку з ринком, могли заразитися. Ми не знаємо, що було на початку спалаху”, – констатував експерт і додав, що деякі з хворих до спалаху хвороби в Ухані не мали контактів з згаданим ринком.

На питання про те, чи були джерелом коронавіруса нового типу кажани, Ембарек відповів, що всі відомі види коронавіруса виявлені саме у цих тварин. Тому є глобальний консенсус, що нинішній вірус також стався популяції кажанів.

Разом з тим, незважаючи на близькість колишніх коронавірусів до нинішнього SARS-CoV-2, цього недостатньо, щоб можна було ідентифікувати точне походження”.

Що стосується домислів з приводу створення коронавіруса в уханьський біолабораторії, Ембарек звернув увагу на той факт, що “лабораторії, що працюють з коронавирусами, зазвичай не мають справи з тваринами”. Вони беруть зразки біоматеріалу тварин, потім виявляють коронавіруси і вивчають їх.

Як писала “Країна”, у ВООЗ і раніше заявляли про природному походженні нового вірусу. Про те ж в кінці квітня говорили представники розвідки США. Правда, президент Трамп не повірив своїй розвідці і продовжує твердити про те, що коронавірус створений в лабораторії.

Залишити відповідь